Revize

Revize komínů čili revize spalinové cesty je upravena Nařízením vlády č. 91/2010 Sb. o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv (dále jen „Nařízení"), a to konkrétně § 5 tohoto Nařízení.

Kdo může provádět revizi komína?

Revizi spalinových cest provádí odborník s živnostenským oprávněním v oboru kominictví, mimo tuto odbornost však musí být dle Nařízení také revizním technikem komínů, specialistou bezpečnosti práce-revizním technikem komínových systémů nebo revizím technikem spalinových cest.

Jaký je rozdíl mezi kontrolou a revizí komína?

Na rozdíl od kontroly spalinové cesty, která se provádí pravidelně v určitém časovém intervalu, revize spalinové cesty je prováděna pouze jednorázově při určitých situacích vymezených v Nařízení.

Kdy je nutná revize komínů?

před uvedením spalinové cesty do provozu
po každé stavební úpravě komína
při změně druhu používaného paliva
před výměnou nebo novou instalací spotřebiče paliv připojeného na spalinovou cestu
po komínovém požáru
při vzniku trhlin ve spalinové cestě nebo i jen při podezření na jejich výskyt

Doklady o revizi komína

Od odborníka (revizního technika) následně majitel objektu obdrží Revizní zprávu spalinové cesty, jejíž náležitosti jsou upraveny v Příloze č. 3 Nařízení. Součástí revizní zprávy je Technická zpráva, jejíž náležitosti jsou také upraveny Přílohou č. 3 Nařízení. Obě tyto výše uvedené zprávy je nutno uchovat pro případ pozdější potřeby – revizní zprávu spalinové cesty je například třeba předložit při kolaudaci objektu.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení