Krbová kamna

Zabýváme se prodejem krbových kamen - více na  E-shopu. Též montáží a opravou -ukázky naší práce najdete ve fotogalerii.

Krbová kamna s teplovodním výměníkem

Krbová kamna, doplněná a teplovodní výměník,mohou být napojena do otopné soustavy domu. Svým výkonem vša zpravidla nestačí pro vytápění celého domu(zde je nutná naprostá součinnost s topenářskou firmou).Zpravidla krbová kamna primárně vytápí danou místnost a cca  o 40% uvolněné teplé energie zbývá do vody. Krbová kamna s teplovodním výměníkem musí být vždy jištěna proti přetopení při výpadku el.proudu. Pokud není zajištěna cirkulace teplonosné látky,dojde velmi rychle k přetopení kamen a k jejich destrukci.

Nevýhody:

-Závislost kamen na el.proudu

-Pokud kamna mají tzv. vychlazovací smyčku,musí být do blízkosti kamen přiveden odpad a tlaková voda.

Průmyslově vyráběná kamna - krbová kamna

Jsou to kamna továrně vyrobená,určená pro přímé napojení na komín s prosklenými přikládacími dvířky. Zde se musíme řídit technickou specifikací od výrobce. Zpravidla je v této specifikaci uveden nominální výkon kamen ,s poznámkou,pro jaký prostor jsou kamna vhodná. výrobce dále zodpovídá za dokumentaci ke kamnům.

-návod k montáži

-návod k obsluze

Doporučuje se i zdánlivě jednouduchou instalaci přenechat odborníkovi(kamnáři). Kamnář posoudí,zda komín je způsobilý na odtah spalin z topidel na tuhá paliva-při pochybnostech zprostředkuje součinnost s kominíkem a dále posoudí,zda průměr komína odpovídá požadavkům výrobce kamen. Napojení kamen na sopouch komína se řídí komínovou normou.

Výhody:

-Snadná přemístitelnost

-Viditelnost hořícího ohně

-Velký výběr designu,materiálu i velikosti

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení