Frézování

Co je to frézování komínu

Co je to frézování komínu
  • Znamená rozšiřování komínového průduchu, kterým jsou odváděny spaliny od spotřebiče (kotel, kamna, krb).
  • Provádí se z důvodů rekonstrukce, sanace komínů (většinou starší domy), při změně spotřebiče, který vyžaduje větší průměr komína, jako příprava na vložkování.
  • Takto odebrat lze až jednu třetinu strany komína.Frézování se doporučuje, když starý komín netáhne nebo když je k němu třeba připojit spotřebič o vyšším výkonu. Frézování se nevyhnete ani tehdy, pokud potřebujete komín utěsnit, aniž byste tím chtěli přijít o předešlý vnitřní rozměr komínu.
  • K utěsnění v tomto případě dochází skrze vložkování předem vyfrézovaného prostoru komínu.
  • Princip frézování: frézovací hlava - rotor se spustí dovnitř komína, kde pomocí vysokých otáček postupně opracovává vnitřní zdivo a drolí je na drobný prach. Tímto způsobem je možné rozšířit vnitřní průměr komína až o 1/3. Lze vyfrézovat i mírně zakřivený komín.
Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení